Last Minute Exotika

Vyhledej si dovolenou

Horký TIP

Vyber si

Turistický průvodce

Rubriky

Počasí

Vyhledávač letenek

Last minute nabídka

Facebook

Nákupy na Srí Lance

Je téměř jakýmsi nepsaným pravidlem, že když vyrazíte na dovolenou do cizích krajů, musíte si domů přivést nějaký ten suvenýr či typický výrobek na památku. Pokud se hodláte vydat na tradiční srílanské trhy, počítejte s tím, že trochu provětráte peněženku. Najdete zde totiž tolik lákadel, že nebudete vědět, které z nich si vybrat.

Mezi tradiční suvenýry, které si můžete z ostrova přivést, patří beze sporu masky. Pokud se o nich budete chtít dovědět víc, můžete si zakoupit knihu „The masks of Sri Lanka“, která byla vydána roku 1976. My vám ale prozradíme, že existují tři základní typy masek. První z nich je tzv. „kolam“, která se používá pouze při dramatickém tanci, a proto není pro turisty dostupná. Druhým typem masky je „sanni“. Jedná se o ďábelskou taneční masku, která se nosí za účelem odehnání zlých mocností. Poslední typ masky, „raksha“, se používá především při festivalech a v procesí.

Na trzích můžete vybírat masky, které představují osmnáct obličejů a jejich posláním je odehnat různé nemoci. Zajímavostí je, že většina masek je vyrobena z lehkého balzového dřeva, které je místními nazýváno jako „kaduru“, a které se před vyřezáváním vysušuje pálením.

Dalším oblíbeným produktem, který si můžete na trhu zakoupit, je batikované oblečení. Kromě toho se můžete přiučit a zhlédnout různé techniky batikování. Cena za batikované obrázky se pohybuje od 50 do 1000 Rs.

Ačkoli byste to možná na Srí Lance neočekávali, lze tady zakoupit i levné a kvalitní kožené oblečení. Kromě toho můžete vybírat i mezi množstvím kabelek, batohů a peněženek.

Velký zisk přináší Srí Lance obchod s drahokamy, a to i přesto, že se právě drahokamy (spolu se zlatem, platinou, stříbrem, starožitnostmi, polodrahokamy, slonovinou, narkotiky, zbraněmi, municí, zvířaty a rostlina) nesmí vyvážet z ostrova.

Mezi další oblíbené suvenýry, které jdou na Srí Lance „na dračku“ patří výrobky z bambusu a mušlí, keramika nebo slamáky.


 

Čtěte další články o Srí Lance!

Aktuální nabídka zájezdů na Srí Lanku 

 
Tagy: , , , , , ,Přidej komentář k článku
CZIN.eu
TOPlist