Last Minute Exotika

Vyhledej si dovolenou

Horký TIP

Vyber si

Turistický průvodce

Rubriky

Počasí

Vyhledávač letenek

Last minute nabídka

Facebook

Zdraví a zdravotní péče na Srí Lance

Každý z nás si chce určitě užít dokonalou, ničím nerušenou dovolenou. Aby tomu tak skutečně bylo, je třeba, abyste nepodcenili prevenci, která je nadmíru důležitá. Proto nezapomeňte zhruba čtvrt roku před odjezdem navštívit svého praktického lékaře a přesvědčte se, že jste zdravotně v pořádku.

Rovněž se turistům velmi důrazně doporučuje uzavřít pojištění v České republice pro cestu do zahraničí a předejít tak nepříjemnostem. Pokud totiž během svého pobytu na Srí Lance onemocníte, Honorární konzulát vám neposkytne žádnou finanční výpomoc a veškerá potřebná ošetření si budete muset zaplatit za své finance. Vyřídit cestovní pojištění není nikterak složité. Mnohdy se stává, že jej zařizuje přímo cestovní kancelář. Pokud tomu tak není, musíte si ho zařídit přímo vy. Sice tomuto vyřizování budete muset věnovat trochu volného času, ale vězte, že se to oplatí!

Zdravotnická zařízení na Srí Lance

Rozhodně není na škodu, když si před odjezdem na Srí Lanku zjistíte, jak zde funguje zdravotní péče. Nutno říct, že zdravotní péče je zde různorodá. V případě, že skutečně onemocníte nebo si přivodíte úraz, můžete se nechat ošetřit v jedné z velmi dobrých klinik v Colombu, nebo využít lékařské péče v některé z nemocnic (např. v Colombo General, Durdans Hospital, Nawaloka Hospital či Red Cross Society ambulance). Léky pak lze zakoupit v Osu Sala v Colombu.

Zdravotní rizika na Srí Lance

Ač se cestování po Srí Lance může zdát trochu nebezpečné, nejsou potřeba žádná očkování proti tropickým nemocem. Nicméně se v rámci prevence doporučuje očkování proti tyfu, tetanu, dětské obrně, meningitidě, japonské encefalitidě, hepatitidě typu A, vzteklině, neštovicím, choleře a žluté zimnici.

Kromě toho, pokud možno, nehlaďte pobíhající psy a kočky. Totéž platí i pro ostatní zvířata. Chraňte se rovněž dlouhými kalhotami a vhodnou obuví nejen před sluncem, ale i před dotěrným hmyzem a hady. Pokud ale uštědříte štípanec od hmyzu, použijte některou z místních mastí (Cetrimide, Crotamiton, Malathion). Během své dovolené dbejte i na nadměrný příjem tekutin a soli, aby nedošlo k vyčerpání z tepla. Noste lehké oblečení a nezapomínejte mít neustále po ruce přikrývku hlavy.

Je rozhodně přínosné užívat během pobytu na Srí Lance antimalarika a dostatečně pít, aby nedošlo k dehydrataci.


 

Čtěte další články o Srí Lance!

Aktuální nabídka zájezdů na Srí Lanku 

 
Tagy: , , , , , , ,Přidej komentář k článku
CZIN.eu
TOPlist